Podróż dookola życia. UK Halifax
Kategorie: Wszystkie | obczyzna
RSS
wtorek, 23 października 2007
Wybory 2007 OKW 192
OKW 192 czyli Polska Parafia w Manchesterze 21 październia przeżyła prawdziwe oblężenie. Nasza lotna brygada z Halifaxu miała w tym swój skromny udział. Nikt się chyba nie spodziewał takiej kolejki. W komisji 9 osób, a do obsłużenia ludzi opór. Staliśmy tak sobie kolektywnie w całkiem sympatycznej atmosferze ponad godzinę. Co ciekawe, nawet nikt się nie burzył, nikt nie rezygnował. Okazało się, że rodaków na nazwiska od A do Ł jest znacząco mniej niż tych z końca alfabetu. W lokalu panował taki scisk, że większość osób zakreślała kandydatów na kolanie, na ścianie, w powietrzu lub na plecach współwyborcy, niektórzy wręcz bezpośrednio na urnie, nawet nie próbując dotrzeć za przygotowane parawany. 

Teksty ludzi dzwoniących z kolejki w stylu: Starry tu jest chyba z 1000 Polaków. Massakraa, albo  Czemu cię jeszcze nie ma, przyjdź głosować. na co odpowiedź z tłumu: Jak ma głosować na PIS to niech lepiej nie przychodzi.

Bardzo optymistyczny wieczór.
Tagi: wybory
14:22, karolulman
Link Komentarze (15) »
piątek, 19 października 2007
Siano w Peru
Dobra okazja, żeby sięgnąć do archiwum z zeszłego roku.
Tagi: Peru
20:45, karolulman
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 października 2007
Kombinuję
z wyglądem bloga. Chcę zamieszczać większe zdjęcia. Mam nadzieję, że wszystko da się oglądać jak należy i że mi się miejsce na serwerze za szybko nie skończy. Dajcie znać jeżeli komuś nie hula jak powinno.20:28, karolulman
Link Komentarze (1) »
Złota angielska jesień
Pogoda zachęca do spacerów. Spacery zachęcają do robienia zdjęć.


Z ciekawostek lokalnych. Spora część mieszkańców wysp, nie korzysta z opieki dentystycznej, twierdząc, że prywatna jest zbyt droga, a państwowa trudno dostępna. Ludzie sami sobie wyrywają zęby, a ubytki zaklejają superglue - autentyk z lokalnego radia. Przypominam, że mowa cały czas o UK, nie o jakimś kraju trzeciego świata. Mowa o kraju, w którym ważniejsze jest kupno nowego DVD, czy plazmy na pół ściany do salonu 2x2m, niż zadbanie o uzębienie. Przestaję się dziwić, że w pracy co drugi autochton paraduje bez zęba na przedzie, ale za to z najnowszą komórką w kieszeni. Priorytety, priorytety...    
11:30, karolulman
Link Komentarze (1) »
wtorek, 09 października 2007
Dystans
Niedawno przeczytałem o tym filmiku. Nagrany pod koniec kadencji Clintona. To się nazywa, mieć dystans.


W niedzielę, wykorzystując niezłą pogodę, udaliśmy się (3xD,A,K)do Hebden Bridge, a dalej na mały spacer wzdłuż rzeczki do New Bridge. Bardzo zacny dzień, zakończony partyjką bilarda, urozmaicony kawką i zapiekanką ziemniaczaną. Po prostu parada atrakcji.

W pracy trafił się pierwszy ziomek z Gdyni, Artur ze Wzgórza.
12:23, karolulman
Link Dodaj komentarz »